Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Još jedna teška utakmica za crveno-bele

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak sa 1:0 na stadionu „Rajko Mitić“ u 12. kolu Superlige Srbije.

Zvezda je bila dominantna tokom većeg dela meča, ali se mučila u završnici akcija.

Pobednički gol postigao je Aleksandar Pešić u 68. minutu, kada je iskoristio prodor i asistenciju Aleksandra Kataija.

Gol za Zvezdu postigao je i rezervista Kings Kangva, ali je on poništen nakon konsultacije sa VAR-om zbog igranja rukom.

Crveno-beli su sada prvi na tabeli sa 26 bodova, pošto su prestigli Čukarički koji je trenutno na 25 uz utakmicu više.

Zvezda je od početka meča držala posed pod kontrolom, ali joj je dugo vremena trebalo da stvori šansu.

To je iskoristio Napredak, pa je u 17. minutu prvi zapretio. Šansu je imao Bojan Čečarić nakon konfuzije u šesnaestercu. Njegov udarac glavom sa šest metara je otišao preko gola i Zvezda je mogla da odahne.

Pripretio je gost i preko Bojana Matića, ali je Milan Borjan sjajnom paradom odbranio šut sa desne ivice šesnaesterca.

Prvu šansu za Zvezdu imao je Aleksandar Katai, ali je nakon centaršuta Marka Gobeljića loše zahvatio loptu glavom.

Imala je Zvezda i šest kornera u prvom poluvremenu, a najbolju šansu nakon jednog imao je Strahinja Eraković, međutim ni njegov pokušaj nije bio u okvir gola.

Najbolja šansa u prvom poluvremenu viđena je u 31. minutu kada je Katai petom odložio loptu za Milana Rodića, ali je njgov udarac odbranio golman Petrić. Lopta se odbila do Gobeljića, koji je imao prazan gol, ali je šutirao pored njega.

Katai je nastavio sa dobrim potezom, pa je sa ivice kaznenog prostora uputio „bombu“, ali je Petrić ponovo briljantno odbranio.

Pripretio je Katai i u 38. minutu, ali njegov trzaj glavom nije bio dovoljno dobar.

Do kraja prvog dela viđena je još jedna prilika za Zvezdu, a nju je propustio Aleksadar Pešić. Napadač crveno-belih je nakon centaršuta Rodića umesto glavom loptu zahvatio ramenom, pa je Petrić imao lak zadatak.

Početkom drugog dela u igru je ušao Mirko Ivanić, koji je uneo potrebnu energiju i živahnost u redove crveno-belih.

Upravo je Ivanić prvi zapretio u drugom delu, ali je Petrić bio dobro postavljen pa je odbranio.

Dugo je Zvezda nakon toga bila bez prave šanse, Katai je imao jedan udarac, ali je on završio daleko iznad gola.

U 68. minutu dogodio se presudan napad crveno-belih. Katai je prošao po levoj strani, uputio je loptu u peterac, a Pešić je sjajno reagovao glavom i loptu sproveo u mrežu.

Sledeću veliku priliku imao je Aleksandar Dragović u 74. minutu, ali je Petrić refleksno odbranio.

Imao je i Napredak dve prilike za izjednačenje, ali su Borjan i defanzivci Zvezdi bili skoncentrisani, te nisu dozvolili iznenađenje.

U 83. minutu Kangva je iskoristio odbitak i zakucao loptu u mrežu, ali je prethodno igrao rukom, pa je gol bio poništen.

Veliku priliku za 2:0 propustio je El Fardu Ben u nadoknadi utakmice. Defanzivac Napretka je pogrešio, Ben je imao situaciju jedan na jedan, ali je šutirao visoko iznad gola.

Crvena zvezda – Napredak 1:0