Fudbaleri Juventusa pobedili su Lacio u meču 13. kola italijanske Serije A sa 2:0 na gostovanju u Rimu.

Oba gola postigao je Leonardo Bonuči, zato što su u oba slučaja „nebesko-plavi“ skrivili penale i omogućili rivalu najstrožu kaznu.

Bonuči je u oba slučaja preuzimao odgovornost i pogađao, pa „Stara dama“ upisuje nove bodove u prvenstvu.

Juventus je poveo u 23. minutu kada je sudija Marko di Belo prvi put dosudio jedanaesterac zbog faula Kataldija nad Moratom.

Sudija je isprva odmahnuo, VAR provera ga je razuverila i promenio je odluku, pa je Bonuči poslao loptu u desnu stranu za 1:0.

Na 2:0 je Juventus povisio u 83. minutu, samo što je u drugoj situaciji jedanaesterac skrivio Reina.

Sergej Milinković-Savić je imao šansu u prvom poluvremenu da iz slobodnog udarca ugrozi gol protivnika, ali je zakačio živi zid.

Moiz Ken je u 88. minutu imao šansu da učini pobedu još ubedljivijom, ali je posle prodora izgubio snagu, pa mu je udarac iz sredine bio slab. Ispostaviće se da neće ni biti potrebno da Ken pogodi, pošto je rezultat do kraja ostao nepromenjen.