Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nant u meču 14. kola francuske Lige 1 sa 3:1 na "Parku prinčeva".

Lionel Mesi će pamtiti ovaj meč kao prvi u kom je postigao pogodak u prvenstvu za klub kom se priključio letos.

Pari Sen Žermenu nije odmoglo ni isključenje Kejlora Navasa, koji je u 65. minutu brutalno startovao na protivničkog igrača.

Krenuo je van svog kaznenog prostora da zaustavi dobru akciju Nanta i kolenom je krenuo ka grudima Ludovika Blasa.

Dobio je direktan crveni karton i mogao je da zakomplikuje tok meča svom timu, pošto se među stativama našao treći golman Serhio Riko, koji sedam meseci nije imao takmičarske minute.

PSŽ je poveo na početku meča, golom Kilijana Mbapea u drugom minutu, pa je i u trenutku isključenja Navasa, bio u plusu.

Nant je izjednačio u 76. minutu pogotkom Rendala Kolo Muanija, da bi onda Denis Apija sam „pucao u nogu“ Nantu, posle autogola u 82. minutu.

Do kraja je Mesi na asistenciju Mbapea u 87. minutu samo potvrdio trijumf sa igračem manje i zadržao prvo mesto sa ubedljivih 13 bodova viška u odnosu na drugoplasirani Lans.