Alvaro Morata i Dušan Vlahović/Foto/EPA-EFE/TINO ROMANO

Težak poraz "stare dame".

Atletiko Madrid je u poslednjoj proveri pred start sezone pobedio Juventus rezultatom 4:0, a čak tri gola je postigao španski napadač Alvaro Morata.

Utakmica je igrana na rezervnom terenu Juventusa u Torinu, a srpski reprezentativac Dušan Vlahović je odigrao ceo meč.

Uprkos tome, najbolji igrač na utakmici je bio Alvaro Morata, koji je prošle sezone nastupao za Juventus.

Prvi gol je postigao u 10. minutu na asistenciju Žoaa Feliksa, koji je potom promašio penal.

Morata je u 43. minutu ponovo bio precizan, da bi het-trik kompletirao u 62. minutu.

Za četvrti gol Madriđana se postarao Mateuš Kunja, koji je bio strelac u 92. minutu.

Juventus nije briljirao na pripremama, pošto su pobedili samo Gvadalaharu (2:0), sa Barselonom su remizirali 2:2, dok su od Real Madrida izgubili 2:0.

Prvi meč u Seriji A „stara dama“ će odigrati protiv Sasuola 15. avgusta od 20.45.