Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su od Brajtona 2:1 u meču prvog kola engleske Premijer lige.

Loš start sezone i ovog puta za Junajted, u kom je Kristijano Ronaldo počeo meč na klupi, a Markus Rašford je promašio nekoliko opasnih šansi.

Kako niko iz navale Junajteda nije mogao da postigne pogodak, to je uradio igrač Brajtona, za utešni gol „đavola“ i svejedno nula bodova.

Brajton je poveo golom Paskala Grosa u 30. minutu, da bi isti igrač u 39. duplirao prednost na asistenciju Danija Velbeka.

Taj rezultat je ostao aktuelan do poluvremena. U nastavku je Junajted krenuo da igra nešto bolje i najbolju šansu propustio u 60. minutu.

Tada je Rašford izašao sam ispred golmana Roberta Sančeza i promašio. Sančez mu je nekako skinuo čist zicer levom rukom.

Nekoliko minuta kasnije je Rašford primio loptu na levoj strani iskosa i šutirao preko gola iz prve sa oko šest, sedam metara.

Igrao se 68. minut kada je Aleksis Mek Alister posle gužve u kaznenom prostoru sproveo loptu u svoju mrežu.

Ronaldo je u međuvremenu ušao u igru, ali nije mogao da pogodi metu.

Lisandro je u 86. minutu tražio penal nakon šuta sa levog boka, sugerišuću sudiji Polu Tirniju da je igrač Brajtona igrao rukom.

Tirni to nije uzeo u obzir, a Junajted je posle pet minuta nadoknade ostao bez bodova i šanse da se priključi vrhu tabele.

Zato su brojni problemi tima iz Mančestera ostali iz prošle sezone, uprkos promeni trenera i nekolicini pojačanja.

Da podsetimo, Brajton je poslednji put sa Old Traforda otišao neporažen još davne 1983. godine kada je bilo 1:1.