Fudbaleri Mančester sitija igraće protiv Totenhema u finalu Liga kupa nakon što su pobedili Mančester junajted rezultatom 2:0.

Ekipa Pepa Gvardiole stigla je do pobede u drugom poluvremenu, a oba gola stigla su nakon prekida.

Siti je dobio slobodan udarac sa leve strane u 50. minutu, a nakon centaršua Fila Fodena lopta je stigla do Džona Stounsa koji je postigao vodeći gol.

Gol je naknadno pregledao i VAR zbog potencijalnog igranja rukom, ali nije bilo potrebe da se menja odluka.

Nekadašnji defanzivac Evertona postigao je svoj prvi gol posle novembra 2017. godine, odnosno posle tačno 1162 dana.

Utakmica je praktično rešena u 83. minutu.

Nakon kornera Kevina de Brujnea, glavom je intervenisao najpre Marsijal, a potom i Van Bisaka, ali je poslao loptu pravo na nogu Fernandinju koji je udarcem iz prve sa oko dvadeset metara postavio konačan rezultat.

Finale Liga kupa ove godine će se, umesto u februaru kao i uvek, igrati 25. aprila jer se organizatori nadaju da bi do tada na tribine mogla da se vrati i publika.

Siti je u svojoj istoriji sedam puta osvajao Liga kup, poslednji put prošle sezone, dok je Totenhem ovo takmičenje osvajao četiri puta, poslednji put 2008. godine.