Fudbaleri Totenhema savladali su Brentford na svom terenu rezultatom 2:0 i tako obezbedili mesto u finalu engleskog Liga kupa.

„Pevci“ su do pobede stigli golovima Muse Sisoka u 12. minutu i Hjong-Min Sona u 70. minutu.

Sve dileme oko pobednika otklonio je fudbaler gostiju Džoš Desilva, koji je šest minuta pre kraja meča dobio direktan crveni karton.

Drugi polufinalni par čine Mančester junajted i Mančester siti.

Finalni meč je, po prvom planu, bio zakazan za 28. februar, ali je doneta odluka da on bude odigran 25. aprila.

Totenhem je u dosadašnjoj istoriji osam puta igrao finale ovog takmičenja, uz četiri pobede i četiri poraza.

Poslednji trofej osvojili su u sezoni 2007/2008, kada su bili bolji od Čelsija posle produžetaka 2:1, nakon čega su još dva puta igrali finale, ali su 2009. poraženi od Mančester junajteda posle penala (0:0 nakon 120 minuta igre), a potom i 2015. godine od Čelsija sa 2:0.