Fudbaleri Real Madrida slavili su protiv Betisa sa 1:0 u meču 3. kola španske Primere.

Na početku utakmice obe ekipe su imale po jednu dobru šansu. Prvo je u 7. minutu Rui Silva odlično zaustavio šut Edera Militaa, da bi u 11. minutu Nabil Fekir probao iz slobodnog udarca, ali ke Tibo Kurtoa uspeo da nekako „izvuče“ loptu i pošalje je iz gola u korner.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo novih šansi, a Real je prvi gol na meču postigao u 53. minutu, ali je Karim Benzema u trenutku kada je zatresao mrežu bio u ofsajdu.

U 60. minutu Betis je imao odličnu šansu nakon loše reakcije odbrane Reala, Huanmi je u situaciji „dva na jedan“ uputio veoma loš pas ka saigraču, što je odbrana Madriđana osujetila, nakon čega je pukla kontra tokom koje je lopta stigla do Benzeme, on sjajno centrirao na drugu stativu a Dani Karvahal naleteo na nju i poslao je u suprotni ugao za 1:0.

Betis je imao par prilika da dođe do poravnanja, od čega je najbolja bila u samoj završnici, ali nisu uspeli da iz dobre situacije dva pokušaja pretvore u pogodak.

Na kraju, trijumf Reala od 1:0, i to bez Luke Jovića, koji je čitav meč gledao sa klupe za rezervne igrače.

Prethodno, Sevilja je remizirala sa Elčeom 1:1, a Marko Dmitrović je takođe čitav mreč presedeo na klupi za rezerve.