Fudbaleri Fjorentine savladali su Torino sa 2:1 uz odličnu partiju Dušana Vlahovića, dok je Empoli bio bolji od Juventusa minimalnim rezultatom, 1:0.

Fjorentina je protiv Torina, na čijem golu je bio Vanja Milinković Savić, stigla do prednosti nakon 41 minuta igre, kada je Gonzales pogodio mrežu rivala, da bi prednost duplirao Vlahović u 70. minutu igre.

Nešto viši centaršut Vlahović je uspeo da zahvati glavom i iz teške situacije zatrese mrežu „bikova“.

Do kraja meča Verdi je uspeo da smanji na 2:1, ali je to bilo sve od Torina, pa je Fjorentina zabeležila trijumf.

U isto vreme, Juventus je u prvoj utakmici po odlasku Kristijana Ronalda iz kluba doživeo popriličan šamar, pošto je Empoli slavio sa 1:0 golom Leonarda Mankuza u 21. minutu meča.

Juventus je na prva dva meča osvojio samo bod i zauzima tek 13 mesto, sa pet bodova manje od Lacija i Intera, prve dve ekipe, dok je Empoli zabeležio prvu pobedu u sezoni.

Prvi put je trijumfovala i ekipa Fjorentine, pa sad ima tri boda, dok je Torino doživeo drugi poraz i nalazi se na 18. mestu, osam ispod tima iz Firence.