Ekipe srpskih trenera u Engleskoj, Votford i Reding, imale su plodonosnu subotu.

Votford Vladimira Ivića pobedio je Totenhem Žozea Murinja, doduše u prijateljskoj utakmici 2:1 (2:0).

Strelci za domaćina bili su Kina u 20. i Grej u 42. minutu sa bele tačke. Jedini gol za „pevce“ koji su igrali bez Kejna, postigao Heung-Min 79. minutu takođe s bele tačke.

Za razlukuz od Votforda, Reding Veljka Paunovića igrao je takmičarsku utakmicu, protiv četvrtoligaša Kolčestera, u prvom kolu Liga kupa i opravdao ulogu favorita – 3:1 (1:1).

Gosti iz Eseksa, koji su dva ranga ispod Redinga, pokušali su da se domognu iznenađenja preko Brauna u 37. minutu.

Međutim, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Žoao je izjednačio i najavio svoj dan. Portugalac je u 56. minutu pogodio preokret, da bi u 75. potvrdio plasman Redinga među 64 ekipe u Liga kupu.

U Čempionšip trku za mestom u Premijer ligi, Vodford će krenuti duelom sa Midlsbroom 11. septembra, a Reding dan kasnije utakmicom sa Derbijem.