Fudbaleri Intera savladali su Bolonju na gostovanju u okviru 29. kola Serije A i napravili veliki korak ka osvajanju titule prvaka.

Inter je odlučujući pogodak postigao u 32. minutu kada je najbolji strelac Lukaku doneo vođstvo koja će na kraju doneti velika tri boda gostujućem timu.

Gosti su kontrolisali igru i rezultat, a najbliže golu u drugom delu su bili u 51. minutu kada je Lautaro Martinez pogodio stativu.

Inter je ovom pobedom došao do 68 bodova, osam više od Milana od koga ima i utakmicu manje dok je Bolonja ostala na 11. mestu sa 34 boda.

Juventus je nastavio niz loših igara i u gradskom derbiju sa Torinom na gostovanju odigrao 2:2.

Iako je Juventus prvi poveo, izabranici Andree Pirla su na kraju morali da jure izjednačenje i jedan bod.

Crno-belima su poveli u 13. minutu, kada je Federiko Kijeza postigao gol posle asistencije Alvara Morate.

Ipak Torino do odmora dolazi do izjednačenja kada se Sanabrija odlično snašao u 27. minutu.

Isti igrač donosi poptuni preokret kada na početku drugog poluvremena koristi očajno dodavanje Kuluševskog, ali i lošu intervenciju Vojčeha Ščensnog.

Drama doživljava potpuni vrhunac u 81. minutu kada Kristijano Ronaldfo postiže gol koji sudije poništavaju zbog ofsajda.

Ipak, posle reakcije VAR tehnologije, gol se priznaje i Juventus dolazi do izjednačenja.

Promene rezultata više nije bilo. Torino je ostao 17. sa 24 boda, dok je Juventus sada 4. sa 56, devet manje od lidera Intera, od koga ima i utakmicu više. Isti broj bodova ima i Napoli na petom mestu.