Fudbaleri Intera pobedili su Benevento na svom terenu i nastavili poteru za gradskim rivalom Milanom koji vodi na tabeli Serije A.

Ekipa Antonija Kontea nije imala većih problema protiv Beneventa koji je glatko pobeđen sa 4:0 na stadionu „Đuzepe Meaca“.

Inter je stigao do vođstva več posle sedam minuta igre autogolom Rikarda Improte, da bi se u nastavku meča razigrao napadački tandem „neroazura“.

Lautaro Martinez povisio je na 2:0 u 57. minutu, da bi deset minuta kasnije poslužio Romelua Lukakua koji je postigao treći gol za domaće.

Lukaku je posle asistencije Aleksisa Sančeza postavio konalan rezultat u 79. minutu.

Inter je ostao na drugom mestu sa 44 boda, dva boda manje od Milana, a iz prikrajka vreba i Juventus.

„Stara dama“ je kao gost pobedila Sampdoriju sa 2:0 golovima Federika Kijeze i Arona Remzija i sada ima 39 bodova na trećem mestu, ali i utakmicu manje od milanskih rivala.