Fudbaleri Milana pobedili su Bolonju rezultatom 2:1 u utakmici 20. kola Serije A.

Lider Serije A stigao je do vođstva u 26. minutu nakon dosuđenog penala.

Mičel Dajks je povukao Rafaela Leaa za dres u šesnaestercu Bolonje, a iako je udarac Zatana Ibrahimovića odbranio golman Lukaš Skorupski, na loptu je natrčao Ante Rebić i postigao vodeći gol.

Milan je u nastavku meča dobio još jedan penal i to u 55. minutu kada je Adama Sumaoro igrao rukom u kaznenom prostoru Bolonje.

Domaći su protestovali, Mihajlović je zbog kritika sudije zaradio i crveni karton, ali je odluka ostala pa je Ibrahimović za svaki slučaj loptu prepustio Franku Kesiju koji je povisio na 2:0.

Bolonja je uspela da smanji rezultat u 81.mintu preko Andree Polija, a imala je i šansu preko Sorijana za izjednačenje, ali je Donaruma sjajno intervenisao posle udarca glavom.

Milan je zadržao prvo mesto u ligi i sada ima 46 bodova, dok je Bolonja ostala na samo jednoj pobedi u poslednjih 11 mečeva i trenutno je na 13.. mestu sa 20 osvojenih bodova.