Fudbaleri Atalante i Intera odigrali su nerešeno, 1:1 dok je Roma kao gost slavila protiv Đenoe sa 3:1 u utakmicama 7. kola Serije A.

Loša vest za navijače Intera, a posebno reprezentacije Srbije stigla je tokom prepodnevnih časova, kada je objavljeno da među onima koji konkurišu za tim nema defanzivca Aleksandra Kolarova.

Srpski fudbaler je zadobio povredu butnog mišića, pa nije ni doputovao u Bergamo na susret sa „boginjom“.

Inter je i bez njega imao dovoljno prilika da ostvari bolji rezultat. Istina, u prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u nastavku tim „nero-azura“ bio taj koji je prvi došao do pogotka.

Igrao se 58. minut kada je Ešli Jang centrirao sa leve strane, Lautaro Martines je visoko skočio i glavom loptu prosledio u mrežu Atalante.

Arturo Vidal i Nikolo Barela su imali odlične prilike u istom, 66. minutu, ali nisu bili precizni i kazna je stigla u 79. minutu. Aleksej Mirančuk je odlično šutirao i savladao Handanovića.

U dinišu meča bilo je spornih situacija pred oba gola, ali sudija je smatrao da nema elemenata za penale, pa je meč završen bez pobednika.

U Đenovi, Roma je stigla do četvrte pobede u sezoni.

Junak mela bio je Henrik Mkhitarijan koji je postigao het-trik, postigao je golove u 45, 67. i 85. minutu, dok je gol za Đenou postigao Marko Pjaca u 50. minutu.

Na meču Torina i Krotonea nije bilo golova.