Dušanu nije prijala ova informacija i partija špica reprezentacije Italije.

Fudbaleri Lacija pobedili su Đenou u meču 32. kola italijanske Serije A sa 4:1.

Italijanski napadač Čiro Imobile postigao je het-trik i na listi strelaca u italijanskom šampionatu prestigao Dušana Vlahovića.

Vlahović ima 22 gola u šampionatu, Imobile sada ima dva više i trenutno je na brojci 24.

Lacio je poveo golom Adama Marušića u 31. minutu. Lazari je u nadoknadi prvog poluvremena asistirao Imobileu za prvi pogodak iskusnog špica.

Rimski nebesko-plavi su na poluvreme tako otišli sa 2:0, da bi posle sata igre došli do 3:0. Ponovo je Imobile pogodio i tek je u 68. minutu kakvu-takvu nadu ekipi Đenoe vratio Patrik, autogolom za 3:1.

Tim Sergeja Milinković-Savića overio je trijumf asistencijom Pedra i trećim pogotkom Imobilea u 76. minutu susreta.

Srpski igrač je proveo na terenu čitav meč, a Lacio sada sa 55 bodova drži peto mesto ispred šestoplasirane Rome koja ima bod manje.

Đenoa, za koju je igrao Nikola Maksimović, nalazi se u zoni ispadanja na 19. mestu sa 22 boda.