Šansa koju je u 118. minutu Kentu odbranio Trap, Foto: Tanjug / AP Photo/Jose Breton

Ne može da se kaže da je nezasluženo.

Golman Ajntrahta iz Franfkurta Kevin Trap proglašen je najboljim igračem utakmice sa Glazgov Rendžersom, objavljeno je na zvaničnom sajtu UEFA.

Trap je, uz Filipa Kostića i Rafaela Santos Borea bio jedan od trojice junaka pobede Ajntrahta u finalu Lige Evrope, u kom je nemački klub došao do trofeja.

Tridesetjednogodišnjeg čuvara mreže stručni panel UEFA, a presudile su njegove odbrane u završnici meča.

Rendžers je poveo golom Džona Ariba u 57. minutu, Filip Kostić je u 69. minutu asistirao Rafaelu Santos Boreu za 1:1, da bi u četvrtoj seriji pogodio prelomni penal.

Bore je potom potvrdio pobedu, ali je Trap u više navrata fantastično reagovao.

Odbranio je zicer Rajanu Kentu u 118. minutu, a onda i šut iz slobodnog udarca Džejmsa Tavernijea u 120.

Na kraju je odbranio penal Arona Remzija u četvrtoj seriji, što je pomoglo nemačkom klubu da dođe do pehara.

BONUS VIDEO: Dušan Tadić bacio saigrača na zemlju i „namestio“ mu crveni karton