Srpski fudbaler poslao je čak 20 centaršuteva u finalu Lige Evrope i jedan je bio apsolutno savršen.

Ajntraht je savladao Glazgov Rendžers u finalu Lige Evrope posle penal serije, pošto su regularni deo meča i produžeci završeni 1:1.

Pretio je, napadao Filip Kostić, pravio probleme igračima Rendžersa po levoj strani i na kraju im je dokazao da ne mogu da ga zaustave.

Rendžers je poveo posle greške odbrane Ajntrahta u 57. minutu pogotkom Džona Ariba, ali je Kostiću sudbina ove sezone definitivno naklonjena.

Igrao se 69. minut kada je centrirao, zavrnuo loptu idealno za Rafaela Santos Borea, koji je uklizao i iz peterca sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Kostić je nakon toga pogodio ključni penal u četvrtoj seriji, nakon promašaja Arona Remzija, pa je Bore potvrdio pehar za nemački klub.

BONUS VIDEO: Debakl Sitija u meču sa Liverpulom u prvom poluvremenu