Fudbaleri Borusije Dortmund odigrali su nerešeno 2:2 protiv Hofenhajma u 21. kolu Bundeslige.

Dortmund je stigao do vođstva golom Džejdona Sanča u 24. minutu, a Hofenhajm je do kraja poluvremena uspeo da izjednači golom Munasa Dabura.

Gosti su preokrenuli rezultat preko Ilasa Bebua u 51. minutu, a Dortmund je eskivirao deveti poraz u sezoni u 81. minutu kada je Erling Holan postavio konačnih 2:2.

Mijat Gaćinović igrao je od 64. minuta u ekipi Hofenhajma.

Bajer iz Leverkuzena prepustio je treće mesto Volfsburgu nakon što se u finišu meča izblamirao protiv pretposlednjeg tima na tabeli, Majnca.

Lukas Alario je pogodio za vođstvo u 14. minutu, da bi Patrik Šlik povisio na 2:0 u 85, ali ni to nije bilo dovoljno da se osiguraju tri boda.

Robert Glacel smanjio je rezultat u 89. minutu, da bi bod ravan pobedi Majncu obezbedio Kevin Šteger u četvrtom minutu nadoknade.

Nemanja Radonjić igrao je od 58. minuta za Hertu na gostovanju Štutgartu.

Domaći su vodili golom Saše Kalajdžića na poluvremenu, ali su gosti iz prestonice stigli do boda preko Luke Neca, osam minuta pre kraja.

Herta je trenutno na 15. mestu na tabeli sa 18 bodova, jednim više od Arminije koja je na mestu koje vodi u plej-of za opstanak u eliti.