Fudbaleri Red Bul Lajpciga savladali su Augsburg rezultatom 2:1 u prvoj utakmici 21. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa Julijana Nagelsmana je meč rešila sa dva brza gola u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena.

Bek gostiju Ris Oksford je u 34. minutu skrivio penal posle faula nad Nordijem Mukieleom, a golman Augsburga Rafal Gikievic je odbranio udarac Danijela Olma sa bele tačke.

Nevolja je bila u tome što se golman Augsburga kretao po gol liniji, pa je nakon VAR intervencije penal ponovljen, a Olmo u drugom pokušaju bio precizniji.

Igrao se 38. minut, a pet miniuta kasnije Jusuf Poulsen je asistirao Kristoferu Nkunkuu kome nije bilo teško da povisi na 2:0.

Augsburg je u drugom poluvremenu uspeo da smanji rezultat golom Danijela Kaliđurija, koji je precizno izveo penal u 77. minutu posle prekršaja Ibrahima Konatea nad Madsom Valentinom.

Bavarci do kraja susreta nisu uspeli da izvuku makar jedan bod.

Lajpcig posle 21. kola ostaje na drugom mestu gde ima 44 boda, četiri manje i meč više od vodećeg Bajerna.

Ekipa Hansija Flika igraće svoj meč u ponedeljak protiv Arminije, zbog obaveza koje je imala u Kataru gde je u četvrtak osvojila titulu klupskog prvaka sveta.

Za ekipu Red Bul Lajpciga nije nastupio štoper Dajot Upamekano koji će se na leto preseliti u Bajern.