Ludo veče.

Fudbaleri Espanjola odigrali su na svom terenu nerešeno 3:3 protiv Atletiko Madrida, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

Atletiko je poveo sa 3:0 golovima Saula Nigesa u 21. minutu, Antoana Grizmana u 44. i Janika Karaska u 46. minutu.

Espanjol je smanjio zaostatak u 64. minutu golom Sesasta Montesa, drugi gol postigao je Hoselu iz jedanaesterca u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Vinisijus Sousa u 79. minutu.

Atletiko je treći na tabeli sa 73 boda, bodom manje od drugoplasiranog Real Madrida, a Espanjol je pretposlednji sa 35 bodova, tri manje od Kadisa, koji je na 17. mestu prvi iznad zone ispadanja.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na gostujućem terenu Betis sa 1:0.

Jedini gol postigao je Omar Alderete u 69. minutu.

Hetafe je osvojio važne bodove za opstanak, zauzima 16. mesto sa 38 bodova, a Betis je šesti na tabeli sa 56 bodova.

Ranije, Real iz Madrida je savladao Rajo Valjekano 2:1.