Podigla se tenzija sredinom drugog poluvremena 164. večitog derbija, nakon što je Crvena zvezda povela 1:0 protiv Partizana.

Mirko Ivanić je glavom prosledio loptu u mrežu Vladimira Stojkovića na asistenciju Gelora Kange iz kornera sa desne strane, za vođstvo crveno-belih od 58. minuta.

Morao je Partizan da krene na sve ili ništa kako bi došao do povoljnog rezultata na Marakani i tako ostao u šampionskoj trci.

To je ujedno donelo i nervozu na terenu, nešto žustrije startove, ali i bes trenera crno-belih Aleksandra Stanojevića. Imao je, kao i u prvom poluvremenu, što šta da prigovori glavnom sudiji Novaku Simoviću, kome je uputio u bujicu uvreda.

Bio je tu i Lazar Marković u raspravi sa arbitrom, a potom je došlo do gužve i na samoj sredini terena.

Najpre posle duela Sanoga i Sume, jer je vezista Partizana preoštro reagovao u toj situaciji, pa je usledilo koškanje igrača oba tima. Kanga je na vreme sklonio Sumu da se spreči veći incident, a „nastradao“ je samo Miloš Degenek koji je jedini dobio žuti karton.