Pogodak reprezentativca Srbije.

Fudbaleri Lacija savladali su Speciju na gostovanju rezultatom 4:3 u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Specija je prva povela i to preko Kelvina Adua u 9. minutu, ali je Ćiro Imobile nastavio trku sa Dušanom Vlahovićem za najboljeg strelca Kalča pogotkom iz penala u 33. minutu.

Specija je još jednom povela dva minuta kasnije preko Kevina Agudela, da bi u sudijskoj nadoknadi Danijele Verde po treći put zatresao mrežu Lacijala, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Rimljani su preko Ivana Prodevela, koji je zatresao u 54. minutu sopstvenu mrežu, stigli do novog izjednačenja, ali je opet dva minua kasnije Specija vodila i to golom Petka Hristova.

U 68. minutu Sergej Milinković Savić je pogodio za 3:3, a Frančesko Aćerbi je u poslednjem minutu meča doneo veliku pobedu Laciju.

Lacio je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i sada ima 59 bodova na petom mestu na tabeli, jedan bod više, ali i utakmicu više od gradskog rivala Rome.

Specija je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno 20. u ligi i zauzima 16. mesto na tabeli sa 33 boda.

Serija A, 35. kolo

Kaljari – Verona 1:2 (0:2)

(Žoao Pedro 57 – Barak 8, Kaprari 44)

Napoli – Sasuolo 6:1 (4:0)

(Kulibali 7, Osimen 15, Lozano 19, Mertens 21, 54, Rahmani 80 – Lopez 87)

Sampdorija – Đenoa 1:0 (1:0)

(Sabiri 25)

Specija – Lacio

(Adu 9, Agudelo 35, Hristov 56 – Imobile 33 penal, Provedel 54 autogol, Milinković Savić 68, Ačerbi 90)