U izuzetno uzbudljivom meču devetog kola Premijer lige između Fulama i Evertona, gosti su izašli kao pobednici iz goleade - 2:3 (1:3).

Ipak, morao je i mogao tim našeg Aleksandra Mitrovića bolje u odmeravanju snaga s favorizovanim „karamelama“, ali su promašili još jedan u nizu od penala. Treći zaredom!

„Kiša golova“ na „Krejven kotidžu“ najavljena je u 41. sekundi, kada je Kalvert -Luin pogodio mrežu Areole na dodavanje Rišarlisona.

Usledio je brz odgovor domaćih jer je Bobi Rid na asistenciju Kernija uspeo Fulamu da donese izjednačenje u 15. minutu.

Ali, onda je Čempionšip odbrana Fulama kapitulirala do odlaska na poluvreme u još dva navrata. Kalvert-Luin i Dukure su bili precizni, a dvostruki asistent bio je Dinj.

Nastavak je doneo otvorenu igru, na teren je u 58. minutu umesto Kernija ušao Aleksandar Mitrović.

Prvu šansu da se rezultatski vrate u meč „kolibari“ su imali u 68. minutu kada im je dosuđen penal.

Kavaljero je posle dva uzastopna promašena penala Fulama, od kojih je jednom bio neprecizan Mitrović, drugi put Lukman, preuzeo odgovornost, ali ni on nije uspeo da pogodi.

Jasno je da tim Skota Parkera ima ozbiljnih problema sa izvođenjem penala i da bi na tome ekipa pod hitno morala da poradi, ili joj ne gine povratak u drugu ligu – Čempionšip.

Da stvar bude još gora po domaći tim, Loftus Čik je u 70. minutu postigao podogak i utakmica je završena pobedom Evertona 3:2.