Menadžer Čelsija Frenk Lampard okrivio je svoje igrače za manjak karaktera u porazu od Arsenala ovog vikenda.

„Plavci“ su izgubili sa 3:1, s tim što su u poslednjih sedam, osam minuta mogli da stvore pravu dramu. Tami Abraham je postigao gol u 85. minutu za 3:1, da bi ubrzo posle toga Žoržinjo promašio penal.

U suprotnom, moglo je svašta da bude na Emirejtsu. Do čudesnog preokreta ipak nije došlo, pa je Mikel Arteta „čekirao“ pobedu posle sedam utakmica i prvu od početka novembra u ligi.

„Više učite o igračima kada su u lošem nizu. Neki od njih su mladi i ovaj težak period je nešto kroz šta ćemo morati da prođemo. Nisam od starta ni planirao da će ova sezona biti lagano krstarenje i pobede svake nedelje. Ali igračima je falio karakter protiv Arsenala i oni to znaju“, rekao je Lampard.

„Tobdžije“ jesu bile bolji tim na meču, ali je Arsenal imao i malo sreće. Aleksandre Lakazet je pogodio u 34. minutu za 1:0, na 2:0 je povisio Granit Džaka iz slobodnog udarca pred poluvreme, dok je majstorskim udarcem Bukajo Saka povisio na 3:0 u 56. minutu, posle čega je Abraham postavio konačan rezultat.