Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Čelsija sa 3:1 u utakmici 15. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 34. minutu iz penala kada je precizan bio Aleksander Lakazet, a do kraja prvog poluvremena vodstvo je uvećao Granit Džaka golom iz slobodnog udarca u 44. minutu.

U nastavku meča treći gol za „tobdžije“ postigao je Bakajo Saka u 56. minutu, a jedini gol za Čelsi postigao je Tami Ejbraham u 85. minutu.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena igraču Čelsija Žoržinju šut sa bele tačke odbranio je golman Arsenala Bernd Leno.

Arsenal je pobedom u londonskom derbiju prekinuo niz od sedam mečeva bez pobede u Premijer ligi, a poslednju pobedu pre ove je ostvario 1. novembra protiv Mančester junajteda.

Na tabeli Premijer lige, Čelsi je na šestom mestu sa 25 bodova, dok Arsenal zauzima 14. mesto sa 17 bodova.

U sledećem kolu Arsenal gostuje Brajtonu, a Čelsi dočekuje Aston Vilu.