Fudbalski klub Partizan pohvalio se posle pobede nad Spartom iz Praga u šesnaestini finala Lige konferencija.

Crno-beli su upisali drugi trijumf prolećnog dela sezone u Evropi od 1992. godine. To se odnosi na gostovanja, pošto je Partizan u četvrtak uveče slavio u Pragu.

Prethodno je isti klub pobedio Dnjepar u Kupu UEFA 2005. godine sa 1:0, golom Miroslava Radovića u 87. minutu susreta.

Pobedonosni gol za srpski klub je u četvrtak postigao Kvinsi Menig u 78. minutu.

Partizanov večiti rival, Crvena zvezda, je prethodnih godina triput uspevala da se plasira u nokaut fazu Lige Evrope.

Jednom je igrala sa CSKA iz Moskve i nije uspela da prođe (poraz u Moskvi 1:0), prošle godine je remizirala protiv Milana, a sada tek čeka svog rivala u osmini finala, pa možda ponovi jedinstven uspeh koji za sada ima samo Partizan posle raspada SFRJ.

BONUS VIDEO: Kristijan Eriksen o odluci da se vrati fudbalu