Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su nerešeno, na tugu igrača u kockastim, crveno-belim dresovima.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Bilo je 1:1 u Lajpcigu, pošto je Luka Modrić s penala u 55. minutu doneo prednost „vatrenima“, da bi Matija Zakanji razočarao sve u Hrvatskoj golom u osmom minutu sudijske nadoknade.

Tih 1:1 znači da će Hrvatska teško do osmine finala Evropskog prvenstva, pošto sada imaju dva boda i zavise od drugih rezultata.

Navijaće da Engleska pobedi Sloveniju ubedljivo, da Srbija izgubi od Danske, da Portugal pobedi Gruziju, a Turska Češku.

Jasno je onda zbog čega su izrazi lica hrvatskih igrača na kraju utakmice s Italijom bila smrknuta.

Modrić je nakon primljenog gola zaronio glavu u ruke, njegovi saigrači su plakali i teško im je pao kasno primljen pogodak.

Iskusni Luka je na kraju dobio priznanje za igrača utakmice koje je suznih očiju primio, kao slabu utehu, a ta njegova fotografija počela je da se širi Evropom.

As Reala je tokom meča promašio penal, pa se brzo iskupio i postigao pogodak i sve do kraja nadao da će njegov tim sa drugog mesta u osminu finala. Ovako je Hrvatska treća u grupi sa dva boda, prva je Španija sa devet, a druga Italija sa četiri. Četvrta je Albanija sa jednim bodom.

BONUS VIDEO: EURO 2024: Dragan Stojković pred Dansku – Nisu nepobedivi