EPA-EFE/Mauricio Duenas Castaneda

Ne tolilko zanimljiv meč, ali slavlje Brazilaca je bilo glasno

Fudbaleri Flamenga šampioni su Kopa Libertadoresa za 2022. godinu, drugi put u poslednje četiri godine.

Flamengo je titulu osvojio i 2019. godine, nakog čega je dve godine u Južnoj Ameiric vladao Palmeiras, takođe brazilski klub.

Ove godine Flamengo je u finalu bio bolji od Atletika Paranaensea rezultatom 1:0 u meču igranom u Ekvadoru

Gol odluke postigao je Gabrijel Barbosa zvani Gabigol u nadoknadi prvog poluvremena.

Flamengo je od 43. minuta imao igrača više na terenu, pošto je Pedro Enrike u razmaku od 15 minuta dobio dva žuta, te je morao ranije u svlačionicu.

U drugom poluvremenu je brazilski tim imao inicijativu, dok je Atletiko svega tri puta bezuspešno pokušao da ugrozi gol rivala i izjednači.

Ono što je zanimljive je da je Gabigol sitgao do četvrtog gola u tri dosadašnja nastupa u finalima ovog takmičenja, a pre njega su to uspevali samo još Alberto Spenser i Pedro Roša.