EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Katalonci (bar na kratko) na vrhu, Almerija sve bolja

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Valensije sa 1:0, u utakmici 12. kola španske Primere.

Pobedu Barseloni, desetu u sezoni i treću vezanu bez primljenog gola, doneo je Robert Levandovski pogotkom u 93. minutu.

Barselona je lider španskog šampionata sa 31 bodom, koliko ima i Real Madrid koji će svoj meč 12. kola odigrati sutra protiv Đirone. Valensija je na desetoj poziciji na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu dočekati Almeriju, a Valensija ide u goste Real Sosijedadu.

Kada smo već kod Almerije valja napomenuti da je ona u subotu savladala Seltu na svom terenu sa 3:1.

Gost je poveo preko Veige u 25. minuut, ali je isti igrač dobio crveni karton u 32. minutu.

Almerija je sve napltila u drugom delu utakmice, kada su strelci bili Lazaro, De la Hoz i Eguasrras u dubokoj nadoknadi utakmice.

Ceo meč za domaćina odigrao je i srpski defanzivac Srđan Babić.

Almerija je sa nova tri boda skočila na 13. mesto sa 13 poena, dok je Selta ostala dve pozicije ispod sa 11.

Najuzbudljiviji meč subotnjeg programa odigrali su Kadiz i Atletiko Madrid, a domaćin je slavio sa 3:2.

Kadiz je poveo već u prvom minutu kada je gol postigao Teo Bongonoda, a prednost je udvostručio Aleks Fernandes u 81. minutu. Atletiko je smanjio zaostatak autogolom koji je u 85. minutu postigao igrač Kadiza Luis Ernandes, a izjednačio je Žoao Feliks u 89. minutu.

Pobedu Kadizu doneo je Ruben Sobrino pogotkom u devetom minutu nadoknade vremena.

Kadiz je ostvario drugu pobedu u ligi i zauzima 18. mesto na tabeli sa 10 bodova.

Atletiko je pretrpeo treći poraz i treći je na tabeli sa 23 boda.