Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Union Berlin u utakmici 13. kola Bundeslige sa 2:1.

Pobedi tima iz Frankfurta šurovao je i srpski internacionalac Filip Kostić, koji je duboko u nadoknadi namestio gol za trijumf Ajntrahta.

Domaćin je na „Dojče bank parku“ poveo u prvom poluvremenu, kada je Švajcarac Đibril Sou postigao pogodak za 1:0 u 22. minutu.

On je zakucao loptu u mrežu sa 17, 18 metara, a samo nekoliko minuta kasnije Kostić je odlično centrirao za Daićija Hamadu, koji je glavom okrznuo prečku.

Gosti iz Berlina su uspeli da izjednače početkom drugog poluvremena pogotkom Maksa Kruzea s penala u 62. minutu.

Najstrožu kaznu je skrivio Obite Evan Ndika, koji je preoštro startovao na rivala u svom šesnaestercu.

Kruze je bio neumoljiv posle sudijskog zvižduka Saše Stagemana i pregledanja VAR snimka.

Ipak, upravo će se Ndika ispostaviti junakom uz Filipa Kostića u 95. minutu. Tada je Filip poslao fantastičan centaršut sa leve strane i Ndika je glavom pogodio metu i doneo Ajntrahtu pobedu.