Fudbaleri Partizana su pobedili Voždovac na gostovanju rezultatom 3:0 u okviru 18. kola Superlige Srbije i ponovo pobegli Crvenoj zvezdi na šest bodova prednosti.

Strelci za Partizan bili su Menig u 39. , Rikardo u 51. i Pantić u 55. minutu.

Od samog početka smo gledali otvoren meč sa dosta uzbuđenja.

Partizan je krenuo ofanzivno, a prvu veliku priliku je propustio 26. minutu.

Rikardo se našao u odličnoj šansi, ali se spetljao. Uspeo je ipak da doda loptu Menigu koji je umesto da šutira neometan sa ivice peterca odlučio da dribla i na kraju iz lošije pozicije poslao loptu pored gola.

Samo četiri minuta kasnije, Holanđanin se našao u novoj velikoj šansi. Dobio je loptu na ivici šesnaesterca i umesto da sam rešava, on se odlučio na dribling, a zatim i na dodavanje Rikardu. Pokušao je napadač crno-belih posle nekoliko finti da reši situaciju, ali je loše šutirao.

Mogao je Partizan da bude kažnjen zbog toga, jer je nekoliko minuta kasnije Voždovac imao veliku priliku. Milojević je sam sa deset metara šutirao glavom, ali je pogodio stativu nemoćnog Popovića.

Nakon tih prilika usledio je i prvi gol na meču.

Menig se sjajno okrenuo u kaznenom, rešio se čuvara i poslao loptu u mrežu i na taj način se iskupio za greške i promašaje.

U nastavku meča je Partizan dokusurio rivala sa još dva gola za pet minuta.

Superliga, 18. kolo:

Radnički 1923 – Napredak 1:2 (1:1)

(Mršić 2ag – Lakićevih 29ag, Marjanović 65)

Metalac – Čukarički 0:3 (0:1)

(Rakonjac 32, Kajević 54, Mijailović 73)

17.00 Vojvodina – Mladost

Prvo je u 51. minutu Rikardo je krunisao odličnu akciju i u situaciji jedan na jedan sa golmanom nastavio seriju golova u domaćem prvenstvu. Četiri minuta kasnije je napadač bio i asistent. Njegov udarac se odbio na peterac, a loptu je Pantić poslao u mrežu.

Do kraja meča smo videli prilike na obe strane, ali nije bilo promene rezultata.

Crno-beli su tako preboleli težak poraz u Ligi konferencija od Flore i vratili se na pobednički kolosek.

Partizan je prvi na tabeli sa šest bodova više od Crvene zvezde i utakmicom više.

Voždovac – Partizan 0:3 (0:1)

Stadion: TC Beograd, Sudija: Sudija: Marko Ivković

Voždovac: Preković – Lasickas, Milović, F. Stanisavljević (od 45. Pantović), Hajdin – Purtić, Ivezić – A. Stanisavljević (od 88. Mašović), Milosavljević (od 61. Keita), Milojević (od 61. Ajdinović) – Vujnović (od 88. Stoisavljević)

Partizan: Popović – Živković, Miletić, Saničanin, Urošević (od 83. Miljković) – Zdjelar (od 83. Smiljanić), Jojić – Pantić (od 69 Šćekić), Pavlović (od 69. Jović), Menig (od 61.Lutivac) – Rikardo;

Sve detalje ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs

90+2 Gotovo je! Ubedljiva pobeda Partizana

Lako je Partizan nastavio seriju pobeda u prvenstvu i pregrmeo teško gostovanje Voždovcu.

85′ Smiruje se tempo

Partizan polako privodi meč kraju i bliži se novoj pobedi.

77′ Prilika za Lutovca

Jojić je odigrao pas za Lutovca koji je bio potpuno sam na ivici šesnaesterca, ali je njegov udarac u kontraugao otišao tik pored stative.

73′ Velika šansa za Voždovac

Voždovac je imao veliku šansu. Hajdin je pronašao Vujinovića, ali je crnogorskom špicu u prijemu lopta pobegla.

69′ Velika šansa za Pavlovića

Velika šansa za Lazara Pavlovića! Psole lošeg ipucavanja golmana, Pantić j uposlio Pavlovića koji je u dobroj poziciji tukao pored gola.

Gol Pantića za 3:0

66′ Dobar pokušaj Pantića

Pantić jeušao u šesnaestaerac i iz teške pozicije da postigne gol, bio je previše ukoso, Preković je odbranio.

55′ GOOOOL! Partizan gazi Voždovac

Rikardo je upisao asistenciju. Posle udarca koji mu je izblokiran, lopta je stigla na peterac, a Pantić odlično reagovao i poslao loptu u mrežu.

Gol Rikarda za 2:0

51′ Gooooool! Rikardo nastavlja seriju

Sjajno je Menig uposlio Rikarda, koji je istrčao do desetak metara od gola Voždovca i lako matirao Prekovića.

46′ Krenulo je drugo poluvreme

Nije bilo promena u sastavima ekipa, aPartizan je odmah krenuo u napad sa željom da što pre reši pitanje pobednika.

Ovako je Partizan poveo

45′ Kraj poluvremena, Partizan vodi

Zasluženo su crno-beli stekli prednost. Psole nekoliko promašaja Menig je savladao golmana Vodovca.

39′ GOOOL! Majstorija Meniga

Partizan vodi 1:0, Kvinsi Menig se okrenuo pored Stefana Hajdina i šutirao u ugao gola Voždovca za vođstvo crno-belih.

36′ Koliko sreće za Partizan

Stativa za Voždovac. Stanisavljević je centrirao, a Milojević je bio potpuno sam i sa desetak metara glavom pogodio stativu dok je Popović nemočno gledao.

Ponovo je bila odlična prilika za crno-bele. Ponovo su komplikovali Menig  koji je ponovo mogao da bira gde će da šutira i ponovo je izgubio večnost vremena u nameštanju i Rikardo koliko je posle nekoliko lažnjaka upropastio novu šansu.

26′ Neverovatan promašaj Partizana

Iznenada se našao Rikardo u velikoj prilici. Izašao je pred gol Voždovca kada se spetljao, ali ipak nekako dodao loptu do Meniga. Holanđanin je bio sam, ali je nepotrebno driblao i nakon toga očajno šutirao. Neverovatan promašaj.

18′ Odlična akcija Meniga, ali loš centaršut

Odlično je Menig pobegao po levoj strani i iskoristio prazan prostor. ali je centaršut ka Rikardu na peterac bio loš. Mogla je da bude velika šansa.

13′  Šansa za Partizan

Pantić je odradio solo akciju i poslao centaršut po zemlji na peterac, ali nije bilo nijednog od igrača Partizana da tu loptu ubaci u praznu mrežu.

10′ Opasnost pred golom Partizana

Centaršut Milojevića spoljnom na peterac Partizana, tu je bio Miletić i izbacio loptu u korner, ali nije izgledala sigurno odbrana crno-belih.

4′ Dobar pokušaj Rikarda

Kombinovali su Rikardo i Pavlović, na kraj udarac napadača Partizana pored gola.

3′ Jojić pokušava sa distance

Oprobao je Jojić udarac sa 20 metara, ali je bio neprecizan. Odmah je u sledećem napadu Voždovac vio u opasnom napadu, aloša intervencija Miletića nije koštala crno-bele.