Dušan Tadić Foto:Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

PSV ima šansu da se približi, Ajaks mora da pobedi u naredne dve utakmice

Fudbaleri Ajaksa remizirali su na gostovanju ekipi AZ Alkmara rezultatom 2:2 u 32. kolu holandske Eredivizije.

Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta, ali nije uspeo da upiše ni gol ni asistenciju.

„Kopljanici“ su poveli golom Brajana Brobija u 42. minutu i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U nastavku je A preokrenuo golovima Pavlidisa i Evjena, ali je Edson Alvarez izborio vredan bod za svoj tim u 86. minutu utakmice.

Ajaks je trenutno prvi na tabeli sa 79 bodova, a pet bodova manje i utakmicu manje ima PSV. Ekipa iz Ajndhovena igra od 16.45 protiv Fejenorda u gostima.

Do kraja šampionata ostala su još dva kola u kojima se Ajaks sastaje sa Herenvenom kod kuće i Viteseom u gostima.