Posle nemačke fudbal se vratio i u špansku ligu, utakmicama u kojima su učestvovali i igrači iz Srbije.

Dve od pet liga koje se svrstavaju u elitne su ponovo u ritmu, ali izgleda da Srbi još nisu.

Dok se čeka restart takmičenja u Engleskoj i Italiji, Nemci i Španci okupiraju fudbalski prostor, pa je samim tim sva pažnja usmerena ka njima.

Veći broj srpskih igrača je utakmice ili presedeo na klupi ili bio van tima, a nisu se proslavili ni oni koji su dobili šansu da zaigraju posle dužeg vremena.

Pozitivan primer je samo Filip Kostić, sjajni levokrilni ofanzivac, koji je zavredio ocenu veću od sedmice prema proceni specijalizovanog servisa Sofascore.

Njegov Ajntraht je savladao Hertu sa 4:1, u čijem timu se našao Marko Grujić.

Debakl je doživeo i Marko Dmitrović, golman Eibara i srpska „jedinica“ jer je morao čak tri puta da vadi loptu iz mreže.

PRIMERA

Sevilja – Nemanja Gudelj

Van ekipe za utakmicu protiv Betisa zbog žutih kartona.

Eibar – Marko Dmitrović

Primio tri gola u utakmici protiv Real Madrida, zabeležio svega dve odbrane i bio drugi najgore ocenjeni igrač tima.