Fudbaleri Sampdorije pobedili suna svom terenu ekipu Verone sa 3:1, u utakmici 31. kola italijanske Serije A.

Srpski fudbaler Darko Lazović doneo je prednost Veroni golom u 13. minutu, ali je domaći tim preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu.

Strelci za Sampdoriju bili su Jakub Jankto u 46, Manolo Gabijadini u 73. minutu sa penala i Morten Torsbi u 82. minutu.

Lazoić je u meču svoje ekipe na gostovanju Sampdoriji doneo vođstvo od 1:0  u 13. minutu fenomenalnim golom iz slobodnog udarca.

Lazović je odlično naciljao, prebacio „živi zid“ i smestio loptu u bliži gornji ugao golmana Sampdorije. Audero nije imao nikave šanse da zaustavi majstorski udarac Lazovića i Verona je evrogolom stigla do prednosti.

Srpski reprezentativac je izveo slobodan udarac kao iz udžbenika i dokazao da je ove sezone glavna uzdanica hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića.

Sampdorija je početkom drugog poluvremena uspela da izjednači, da bi u nastavku došla do potpunog preokreta.

Verona je deveta na tabeli sa 41 bodom, dok je Sampdorija poziciju ispod sa dva boda manje.

Fudbaleri Udinezea slavili su u gostima protiv Krotonea sa 2:1.
Udineze je poveo u 41. minutu golom Rodriga De Paula, izjednačio je Simi u 68. minutu sa bele tačke, da bi De Paul drugim pogotkom na meču u 74. minutu doneo pobedu svojoj ekipi.

Ekipa Udinezea je 11. tim Serije A sa 36 bodova, dok je Krotone poslednji sa samo 15 osvojenih bodova.