Fudbaleri Intera pokazali su klasu i iskoristili nedopustive greške fudbalera Crvene zvezde i slavili su u meču 2. kola Lige šampiona sa 4:0. Iako je Zvezda odigrala sasvim solidno prvo poluvreme, u drugom se raspala i greškama pomogla protivniku da dođe do pobede.

Delovalo je da će Zvezda pripretiti i u drugom, nakon što je napadački završila prvi deo, ali se to nije dogodilo – već totalno suprotno.

Inter je samo čekao greške šampiona Srbije i nakon kikseva Krunića, Elšnika i Drkušića, Inter je stigao do tri brza gola.

Zvezda će u trećem kolu Lige šampiona igrati protiv Monaka u gostima 22. novembra od 18.45 i ukoliko želi pozitivan rezultat, moraće mnogo bolje od ovoga da pokaže tada.

Omri Glazer – Kao i u prvom kolu protiv Benfike, Glazer je primio gol nakon slobodnog udarca i to u njegov ugao. Tada je to uradio Orkan Kokču, sada njegov kolega iz reprezentacije Hakan Čalhanoglu. Jeste vezista Intera jedan od najboljih, ako ne i najbolji izvođač prekida na svetu, ali ponovo je Glazer dopustio gol posle slobodnog udarca. Iskupio se potom sa nekoliko odbrana u prvom delu, ali ostaće gorak ukusa zbog gola. Ništa nije mogao da uradi kod drugog i trećeg gola i za to mu se ne može ništa zameriti. -5,5

Uroš Spajić – Liderski je igrao Spajić bez puno grešaka sve do momenta kada mu je Mehdi Taremi ukrao loptu pred sam kraj prvog dela. Šansu nije iskoristio Inter, Spajić je imao sreće, ali osim toga u prvom delu odigrao je sasvim dobro. Isto kao i Krunić, Spajić je direktno pogrešio kod gola koji je zapečatio sudbinu Crvene zvezde na ovom duelu. – 5

Vanja Drkušić – Mogao je i bolje u nekim situacijama Drkušić, i čini se da još uvek nije spreman za ovakav intenzitet. U jednom momentu se čak i povredio, ali je stisnuo zube i završio poluvreme. Skrivio je penal u 77. minutu i sada je sigurno da će mu trebati još vremena da se privikne na Zvezdu. – 5

Naser Điga – Kao i uvek ove sezone Điga igra na visokom nivou. Komandovao je levim bokom, iako su mu probleme pravila trčanja Denzela Damfirza, doduše pomoć od Olajinke kao i da nije imao u odbrani. Bez većeg učinka bio je Điga u drugom delu, osim što je jednom zakasnio da pokrije ulaz u kazneni prostor Damfriza. – 5,5

Jang Vu Seol – Inter je napadao uglavnom sa desnog boka i Seol u prvom delu nije imao toliko posla. U napadu ništa nije doprineo, dok je ono što se tražilo od njega pokrio u odbrani. U drugom delu nekoliko puta je ostavljao praznu stranu i nije se na vreme vraćao u odbranu. Upropastio je i jedan dobar kontranapad i to je bilo sve od njega na ovom meču. – 5,5

Rade Krunić – Od prvog minuta videlo se iskustvo koje poseduje Krunić u ovakvim mečevima. Dirigovao je sredinom i često se spuštao i počinjao napade Zvezde iz poslednje linije. I u napadu je imao nekoliko dobrih poteza i očigledno mu je prijao povratak na „San Siro“. Sve se to promenilo u drugom delu i Krunić nije ličio na sebe. Totalno drugi stav i energija, koja je znatno pala nakon što je izgubio loptu ispred kaznenog prostora Zvezde, nakon čega je Arnautović postigao gol. – 5

Timi Maks Elšnik – Izgubio je loptu Elšnik, te napravio slobodan udarac iz kog je postignut gol. Ostaće upisana ta mrlja, iako je Elšnik do tog momenta igrao sasvim solidan meč. Izgubio je samopouzdanje posle toga, i videlo se da nije to onaj Elšnik iz dosadašnjeg dela sezone. Dobio je i žuti karton u drugom poluvremenu i uz dosta neočekivanih kikseva prošao je ovaj duel za Elšnika. – 5,5

Andrija Maksimović – U prvih 15-ak minuta gotovo se nije video Zvezdin „Mesi“, ali onda eksplozija. Zijelinski mu je dodao loptu, on je povukao i šutirao malo iznad gola Intera. Imao je nekoliko sjajnih poteza, želeo je loptu, videlo se da je raspoložen i zbog toga je nagrađen još jednom šansom. Ipak, nije je iskoristio, ali odigrao zrelo poluvreme. Bio je solidan Maksimović i u drugom delu sve do 69. minuta kada je napustio igru. – 6

Silas – Očekivalo se mnogo od Silasa, ali je on nekako mlako ušao u ovaj duel. Nekoliko puta je pokušao da probije po desnom boku, bio je uključen i u najboljoj prilici, ali je šutirao direktno u Somera. Ništa konkretno od Silasa nismo videli u nastavku utakmice, te je igru napustio u 69. minutu. – 5,5

Piter Olajinka – Defanzivno izuzetno slabo prvo poluvreme od Olajinke koji nije mogao da se izbori sa Damfrizom. U napadu nije pokušavao da driblingom prođe protivnika, već je razigravao saigrače. Kao i svi u Zvezdi, Olajinka je odigrao znatno lošije drugo poluvreme. – 5,5

Šerif Endijae – Konstantno u duelu sa Stefanom de Frajom i videlo se da se zbog toga i umorio. To se nastavilo i tokom drugog poluvremena i zaista Šerif nije mogao mnogo više od ovoga da uradi. – 6

Bruno Duarte (od 69. minuta) – Nije bio primetan Brazilac na terenu od momenta kada je kročio na njega, jer je baš u momentima njegovog ulaska Inter preuzeo inicijativu. – 6

Ivan Ilić (od 69. minuta) – Bez većeg učinka, baš kao i fudbaleri koji su ušli u istom minutu na teren kao i on. – 6

Nemanja Radonjić (od 69. minuta) – Pokušavao je Radonjić da probije desnu stranu Interove odbrane, ali nije mogao sam. Zakasnio je u nekoliko napada da uđe u priliku, ali nije ni imao toliko vremena da pokaže nešto više. – 6