Dijego Falčineli slavi gol protiv IMT-a u četvrtfinalu Kupa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali ekipu IMT-a u četvrtfinalu Kupa Srbije rezultatom 3:0 i obezbedili plasman među četiri najbolja tima u takmičenju.

Domaći su meč rešili u prvih dvadesetak minuta kada je prvo Falčineli, a zatim i Katai i Falko rešili pitanje pobednika. Crvena zvezda se u polufinalu Kupa Srbije pridružila Partizanu, Vojvodini i ekipi Mladog Radnika.

Crveno-beli su odmah od starta krenuli ka golu IMT-a kako bi što pre rešili dileme oko pobednika. Već u četvrtom minutu nakon kombinacije po levoj strani Rodić šalje centaršut koji Falčineli glavom šalje iza leđa Katića.

Pokušali su gosti da uzvrate, ali su domaći već u sledećem napadu došli do slobodnog udarca koji je Katai majstorski poslao u golmanov ugao.

Već je tada bilo jasno da će Zvezda doći do ubedljive pobede, a sve je kulminiralo sjajnom akcijom koja je krenula od golmana Popovića, da bi Ivanić sa leve strane sjajno proigrao Falka koji nogom po zemlji sa desetak metara donosi velikih 3:0.

Gosti su imali sjajnu šansu preko Lučića koji je iskoristio kiks Rodića, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Do kraja prvog poluvremena, igralo se opušteno, Zvezda je povremeno pokušala kreativnim akcijama i dodadavanjima u kojima je prednjačio Katai, ali nije bilo promene rezultata.

Aleksandar Katai u akciji protiv IMT-a

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu smo videli u 54. minutu kada su gosti zbog starta Rodića tražili penal, ali je sudija odmahnuo rukom.

Sredinom drugog poluvremena Falčineli prvo promašuje odličnu priliku kada mu je asistirao Katai, a onda se spetljao u odličnoj situaciju kada je trebalo da doda loptu plejmejkeru Crvene zvezde.

IMT je svim silama pokušao da dođe do gola, ali je Popović sjajno branio, a ni idealna pozicija iz slobodnog udarca nije pomogla gostima.

Do kraja utakmice nije bilo velikih uzbuđenja, pa je Crvena zvezda rutinski privela meč kraju.

Crvena zvezda – IMT 3:0

(Falčineli 4, Katai 11, Falko 22)

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: Bez prisustva publike. Sudija: Tomić.

C. zvezda: Popović, Gobeljić, Milunović (Nikolić), Degenek, Rodić, Sanogo (Petrović), Srnić, Falko (Vukanović), Katai (Bakajoko), Ivanić, Falčineli (Pavkov)

IMT: Katić, Vukašinović, Damjanović, Marković, Zorić, Stefanović, Glišić, Kijevčanin(Ilić), Stamenić, Lazović (Todorović), Lučić (Aćimović)

Kup Srbije, četvrtfinale:

Zvezda – IMT 3:0

TSC – Radnik 1:1 (penali 3:4)

Spartak – Vojvodina 1:2

Partizan – Voždovac 4:0

90′ Kraj utakmice

Sudija Tomić je u sekundu bez nadoknade odsvirao kraj meča. Zvezda je u polufinalu Kupa Srbije.

86′ Bombu Pavkova brani golman IMT-a

Odličan udarac Pavkova sa oko 20 metara, ali Katić sjajno brani

82′ Odličan pokušaj Glišića

Imao je IMT slobodan udarac sa 17-18 metara iskosa sa leve strane koji je Glišić poslao zamalo preko prečke. Tom prilikom se i Popović povredio jer je prilikom intervencije udaro u stativu, ali se posle pomoći lekara oporavio i nastavio.

79′ Popović spašava Zvezdu

Odličan pokušaj IMT-a. Sjajan udarac sa oko 20 metara, ali je Popović krajnjim naporom uspeo da interveniše.

78′ Izlazi najopasniji igrač IMT-a

Aćimović je ušao umesto Lučića koji je pravio najviše problema domaćima.

70′ Ušao bivši napadač Partizana

U igru u ekipi gostiju je ušao Ismael Beko Fofana, bivši igrač Partizana kao i Todorović.

68′ Dvostruka izmena Stankovića

Pavkov menja strelca prvog gola Falčinelija, Bakajoko ulazi umesto strelca drugog gola Kataija.

65′ Falčineli upropastio šansu Kataiju

Isčačkali su domaći loptu odbrani IMT-a i došli u odličnu priliku, ali se Falčineli spetljao kada je trebalo samo da doda Kataiju za siguran pogodak.

Miloš Degenek interveniše

63′ Šansa za Falčinelija

Lepo je Zvezda istrčala polukontru, Katai pronalazi Falčinelija koji u dobroj šansi šutira pored gola Katića.

60′ Domaći usporili, čekaju kraj

Ekipa Crvene zvezde igra sa pola gasa i kontroliše loptu. Kao da čekaju da se utakmica što pre završi.

54′ IMT traži penal

Odličnu akciju su odigrali gosti, kada je lopta upućena na ivicu peterca ka Glišiću, kojeg posle lakšeg kontakta obara Rodić. Tražili su penal gosti, ali sudija odmahuje rukom.

50′ Katai raspoložen, nema velikih prilika

Bez velikih šansi na početku drugog poluvremena. Domaći su dva puta pokušali preko raspoloženog Kataija, ali su njegove lopte izbačene iz kaznenog prostora.

46′ Dve izmene Stankovića na početku drugog poluvremena

Njegoš Petrović umesto Sanoga i Aleksa Vuanović umesto Falka su dve izmenene u domaćem timu na startu drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena

Velika prednost crveno-belih, uz nekoliko promašaja i ekipe IMT-a.

45+1′ Novi pokušaj IMT

Pokušali su gosti još jednom, iznudili korner, a nakon udarca sa ugla, čak su tražili i penal, ali je sudija samo odmahnuo.

41′ Katai nastavlja da šalje opasne lopte

Katai odlično izvodi prekid sa leve strane, i stvara gužvu u kaznenom, ali se gosti nekako brane.

37′ Nova šansa za IMT

Gosti pokušavaju da postignu makar jedan gol, ali ni iz treć šanse nisu uspeli.

36′ Stanković pravi izmenu

Nikolić je ušao u igru umsto Milunovića, Srnić se prebacio na poziciju beka.

34′ Dve prilike za Milunovića

Štoper Crvene zvezde je dva puta pokušao u kaznenom prostoru gostiju. Prvo glavom posle centaršuta sa desne stran, a zatim i nogom posle kornera. Oba puta je bio izblokiran.

29′ Kreativan pokušaj Crvene zvezde

Crveno-beli su posle slobodnog udarca sa desne strane odigral uigranu akciju, ali je pas za Katai bio za malo prejak i propala je velika prilika.

27′ Odlično istrčava Katić

Goman IMT je sjajnim istrčavanjem sprečio Srnića da uđe u veliku šansu.

Pozdrav Falka i Kataija na utakmici protiv Imt-a

22′  Gol! Kakva akcija i pogodak Falka

Falko je postigao gol posle sjajne akcije koja je krenula od Popovića da bi Ivanić sjajno asistirao Italijanu.

19′ Loš pokušaj Falka

Slobodan udarac za domaće iz odlične pozicije, ali je Falko loše šutirao.

16′ Velika šansa za IMT

Velika greška Rodića koji poklanja loptu Lučiću koji iz sjajne pozicije pogađa spoljni deo mreže.

14′ IMT napada

Gosti pokušavaju da uzvrate udarac, ali nisu uspeli da stvore priliku posle slobodnog udarca i kornera.

Aleksandar Katai protiv IMT-a

11′ Kakav gol  Kataija

Sjajno je Aleksandar Katai izveo slobodan udarac sa oko 20 metara i zakucao loptu u mrežu.

7′ Dve šanse za IMT

Gosti su imali dve prilike, jednu posle centaršuta, kada je golman Zvezde intervenisao, drugu posle kornera, kada je sa ivice peterca izblokiran pudarac Lučića u odličnoj šansi.

5′ Šansa za Falka

Odlična prilika za drugog italijanskog špica, ali ovoga puta nema gola.

4′ Goool

Centaršut  Rodića i Falčineli glavom donosi prednost. Lopta je odskočila od zemlje posle šuta i Katić nije imao šansu da odbrani.

2′ Miran početak

Zvezda polako preuzima kontrolu, Falko je za milimetar bio u ofsajdu na desnoj strani.

1′ Krenula je utakmica

Sudija Tomić je dao znak za početak. Prvi sa centra krenuli su igrači IMT-a.

Dobrodošli na utakmicu četvrtfinala Kupa Srbije između Crvene zvezde i IMT-a koju možete pratiti u tekstualnom prenosu na sajtu Nova.rs.