Fudbaleri Čelsija su u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona na svom terenu savladali ekipu Lila sa 2:0 (1:0).

Čelsi je poveo u osmom minutu golom Kaja Haverca, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle dobrog centraršuta koji je uputio Hakim Zijeh.

Fudbaler Lila Džonatan Dejvid imao je šansu u 13. minutu, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Francuski tim je pokušavao da ugrozi protivnički gol, a dobru šansu propustio je u 36. minutu, kada je golman Eduar Mendi odbranio šut Benjamina Andrea.

Njegov saigrač Renato Sančes šutirao je sa ivice kaznenog prostora u 40. minutu, ali je lopta otišla pored Čelsijevog gola, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Domaći su prvi zapretili u nastavku preko Ziješa, a zatim je sa druge strane neprecizan za izjednačenje bio Sančes u 49. minutu.

Haverc je u 59. minutu mogao da udvostruči prednost, kada je šutirao preko gola. Posle toga zbog povrede je teren morao da napusti Ziješ.

U 63. minutu posle dobre solo akcije Ngoloa Kantea i asistencije, dva gola prednosti Čelsiju doneo je Kristijan Pulišić.

Posle dobrog centaršuta igrač Lila Sven Botman pokušao je glavom, ali je golman Mendi bez problema intervenisao u 71. minutu.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika pa je Čelsi obezbedio dva gola prednosti pred revanš.

Revanš utakmice igraju se 16. marta u Italiji i Francuskoj.

Čelsi – Lil 2:0 (1:0)