Fudbaleri Juventusa su odigrali nerešeno 1:1 (0:1) na gostovanju Viljarealu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, a veče je obeležio Dušan Vlahović.

Reprezentativac Srbije je u 33. sekundi utakmice na asistenciju Danila postigao najbrži gol u istoriji Lige šampiona od strane jednog debitanta. Ipak, to nije bilo dovoljno za pobedu pošto je u 66. minutu Dani Pareho doneo izjadnečenje domaćoj ekipi.

Vlahović je postao najbrži debitant koji je kao starter u Ligi šampiona postigao gol, prestigavši Andreasa Melera iz Borusije Dortmund još od 1995. godine.

On je prihvatio dubinsku loptu Danila na grudi i bez gledanja uputio udarac iz prve kroz noge štopera Viljareala u sam ugao gola Heronima Ruljija.

Mogao je srpski napadač i do gola u finišu utakmice kada je majstorskim udarcem umalo po drugi put savladao  golmana Viljareala koji je ovoga puta izašao kao pobednik iz tog duela.

Tokom prvog poluvremena je mogao i do asistencije, ali je njegov sjajan potez i dodavanje za Lokatelija završilo pored gola.

Ono što može da brine trenera Juventusa Masimilijana Alegrija jeste povreda Vestona Mekenija koji je uz Vlahovića bio jedan od najboljih igrača na terenu, ali je sredinom drugog poluvremena izašao zbog povrede, a morali su da mu pomognu da napusti teren jer nije bio u stanju sam da hoda.

Juventus se odlučio na defanzivu i igru iz kontranapada, ali je zbog takvog pristupa na kraju bio kažnjen kada je Kapue poslao loptu u srce kaznenog prostora i promašao Pareha koji je neshvatljivo ostao zaboravljen i rutinski realizovao veliku šansu.

Revanš će se igrati u Torinu 16. marta.

Bilo je jasno da ćemo od samog starta gledati poseban meč.

Dušan Vlahović Foto: REUTERS/Pablo Morano

Gledaoci se još nisu ni smestili na stadionu „Keramika“, a već je usledio šok za domaći tim. Sjajnu loptu je poslao Danilo iza leđa odbrane Viljareala, a Vlahović izveo novu magiju ove sezone. Prihvatio je loptu na grudi i onda uputio precizan udarac kroz noge Pau Toresa i poslao je u sam ugao gola Viljareala.

Nije taj gol poremetio toliko igrače domaćih koji su krenuli u ofanzivu i sabili Juventus u kazneni prostor. Mogao je tada domaći tim da brzo izjednači, a najbliži tome je bio Lo Selso koji je dobio loptu od raspoloženog Pedrace, ali je njegov udarac samo okrznuo stativu.

Trajala je velika ofanziva Viljareala do sredine prvog poluvremena kada je Juventus uspeo da se izvuče iz krila svog golmana i prenese težište pred gol domaćih.

Tada je Vlahović sa nekoliko dobrih poteza razigrao svoje saigrače, ali je prvo neodlučni Morata i neprecizni Lokateli pokvarili njegove dobre poteze.

U završnici prvog dela je malo opao ritam, a jedinu priliku je imao domaći tim. Sjajno je Pedraca promešao odbranu domaćih i poslao je na samu gol liniju, ali je De Liht sprečio pogodak.

Pokušao je izmenom Aegri u nastavku da pojača defanzivu i umesto Aleksa Sandra uveo iskusnog Bonućija, ali to nije bio dobar potez.

Imao je Juventus veliku priliku posle samo par minuta kada je Mekeni majstorski proigrao Moratu koji nije imao svoje veče i iz odlične pozicije šutirao pored gola.

Još jedan solidan napad su imali gosti iz Torina, aonda su se ponovo povukli. Bonući koji je trebalo da bude faktor stabilnosti samo je uneo nemir u svoje redove.

Posle jedne njegove greške imao je šansu Moreno, ali je tada Ščesni uspeo da na vreme interveniše.

Međutim, sledeći put nije imao nikave šanse.

Kapue je poslao loptu u sred kaznenog prostora, a odbrana Juventusa predvođena Bonučijem je samo posmatrala kako se Pareho ubacuje i rutinski donosi prednost.

Kao da je taj gol bio okidač za obe ekipe da obore tempo meča, pa smo gledali opreznu igru sa obe strane.

Do kraja smo videli smo jedan ozbiljan pokušaj. Vlahović je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i lukavo iz okreta šutirao između dva štopera. Opasnu loptu je ipak uspeo nekako da zaustavi Rulji i spreči da srpski inapdača bude apsolutni heroj.

Sporting – Mančester siti 0:5 (0:4)

(Marez 7, Silva 17, 44, Foden 32, Sterling 58)

Inter – Liverpul 0:2 (0:0)

(Firmino 75, Salah 83)

Salcburg – Bajern 1:1 (1:0)

(Adamu 21 – Koman 90)

(Pareho 67 – Vlahović 1)

Stadion: De la Keramika. Sudija: Danijel Zibert (Nemačka).

Juventus: Ščesni, De Šiljo (od 87. Pelegrini), Danilo, De Liht, Aleks Sandro (od 46. Bonuči), Kvadrado, Rabio, Lokateli (od 71. Artur), Mekeni (od 81. Zakarija), Morata, Vlahović.

Viljareal: Rulji, Fojt, Albiol, Pau Tores, Pedraza (od 79. Estupinjan), Čukuveze (od 90. Pino), Kapue, Pareho, Moreno (od 79- Trigeros), Lo Selso, Dandžuma (od 90. Dia).

KRAAAAAJ Nema pobednika, sve se rešava u Torinu

Završen je meč rezultatom 1:1, pa će se odluka o čevrtfinalisti doneti na revanšu u Torinu.

90′ Četiri minuta nadoknade

Kao da igrači oba tima čekaju da se meč završi.

84′ Kakav potez Vlahovića, ovo je bilo baš blizu

Malo je falilo da Vlahović ponovo bude heroj Juventusa. Sjajno se okrenuo i majstorski provukao loptu pored dvojice štopera, ali je Rulji fenomenalnom intervencijom sprečio gol.

81′ Ozbiljna povreda Mekenija

Vinston Mekeni je posle duela doživeo ozbiljnu povredu i imorao je uz pomoć dve osobe da napusti teren.

75′ Pao je tempo meča

Kao da niko ne želi da rizikuje posle izjednačujućeg gola domaćih. Igra se usporila i akcije su daleko od oba gola.

Ovako je Viljareal izjednačio

#social-embed_4

67′ GOOOOOL Viljareal izjednačio – 1:1

Odbrana Juventusa je loše intervenisala i ostavila Pareha samog na desetak metara, a on je neometano poslao loptu u mrežu.

Pogodak Pulišića za 2:0

63′ Vlahović se zakačio sa Albiolom

Kapiten Viljareala Raul Albiol na kvarno je sa leđa udario Vlahovića koji je završio pored aut linije. Pobesneo je srpski napadač i krenuo u verbalni rat sa Špancem.

GOOOOOL Čelsi je povećao prednost

Pulišić je doveo Čelsi u vođstvo od 2:0. ovo je velika prednost za ekipu Tomasa Tuhela.

57′ Viljareal zamalo do gola posle greške

Bonući je posle nonšalantnog poteza poklonio loptu Lo Selsu koji je proigrao Morena a njegovu „žabicu“ je odbrani Ščesni. Moglo je da bude kobno za Juventus.

50′ Šteta, Vlahović je u ofsajsdu

Kvadrado je prošao po desnoj strani i poslao opasnu loptu na peterac, a Mekeni nije uspeo da je dobro zahvati. Ipak, i da je bio gol ne bi važio, jer je Vlahović bio u ofsajdu, a procenjeno je da je utiao na igru.

47′ Au, šta promašuje Morata

Mekeni je poslao teledirigovanu loptu za Moratu koji iz idealne pozicije šutira pored gola. Loše veče za napadača Juventusa.

46′ Alegri napravio izmenu u odbrani

Umesto Aleksa Sandra od starta drugog poluvremena će igrati iskusni Bonući.

Dušan Vlahović Foto: Jose Jordan / AFP / Profimedia

POLUVREME Vlahović napravio razliku

Gol Dušana Vlahovića je napavio razliku između dve ekipe. Čekaju nas spektakularnih 45 minuta u nastavku.

45′ Faul Morate, još minut nadoknade

Morata je za dlaku izbegao žuti karton. Igraće se još jedan minut.

38′ De Liht spasao Juventus

Ponovo je Pedraca naprvio dar-mar i ubacio loptu na metar od gola, ali je De Liht sjajno reagovao. Opasan napad Viljareala.

34′ Neće Moratu večeras

Ponovo je Španac dobio sjajnu loptu, ovoga puta od Vestona Mekenija, ali je usledio katastrofalan šut.

25′ Vlahović igra kao u transu

Dobio je loptu Vlahović u kaznenom prostoru i okrenut leđima uspeo da je sačuva i odloži je do Lokatelija. Italijan je iz dobre pozicije bio neprecizan.

Dušan Vlahović REUTERS/Pablo Morano

22′ Morata pokvario akciju Vlahovića

Sjajno je Vlahović proigrao Moratu, ali je Španac predugo razmišljao i akcija je propala.

Vlahović u društvu legendi

17′ Juventus pod velikim pritiskom

Još jednom je Viljareal imao opasnu akciju, ali nisu postigli gol. Moraće Juventus da podigne nivo igre ako želi da spreči izjednačenje.

Gol Haverca za prednost Čelsija

13′ Neverovatan promašaj Viljareala

Sjajno je Pedraca prošao i uposlio Lo Selsa koji je šutirao pored nemoćnog Ščesnog, ali je lopta okrznula stativu i Juventus je preživeo veliku šansu.

Ovako je Vlahović doveo Juventus u vođstvo

#social-embed_1

GOOOOL Čelsi vodi u Londonu 1:0

Haverc je na vreme otvorio odbranu Lila. Sjajan start Čelsija.

5′ Viljareal krenuo u ofanzivu

Posle početnog šoka i majstorije Vlahovića, Viljareal je krenuo d anapada sa željom da izjednači.

1′ GOOOOOL Kakav debi Vlahovića

Prvi kontakt sa loptom i odmah gol na debiju u Ligi šampiona. Vlahović je majstor fudbala.

Vlahović spreman za debi

Juventus želi korak dalje

Ekipa iz Torina je prethodne dve sezone ispadala u osmini finala Lige šampiona. Bolji od Juventusa su bili Liion i Porto.