Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa ubedljivih 4:0, u 4. kolu Premijer lige.

„Plavci“ Frenka Lamparda konačno su se raspucali i na debiju novog golmana Eduarda Mendija upisali su drugi ovosezonski trijumf za ukupno sedam bodova.

Luka Milivojević dobio je šansu u dresu poraženog tima od 67. minuta londonskog okršaja, a prošle sezone bio je kapiten, pa mu je uloga trenutno malo nejasna u ekipi. Odigrao je svega 44 minuta na pet prvenstvenih utakmica…

Junak Čelsija je doskorašnji levi bek Lestera Ben Čilvel, strelac i asistent na debiju za novi klub, i to u 100. premijerligaškom nastupu.

Čilvel se u 50. minutu pobrinuo za vođstvo Čelsija, da bi u 66. asistirao Kurtu Zumi za 2:0.

Pobedu domaćina potvrdio je Žoržinjo sa dva identično izvedena penala, pošto je u 78. i 82. minutu loptu sa bele tačke poslao u desni ugao.

Senku na slavlje „plavaca“ bacila je jedino svađa oko drugog penala. Tami Ejbraham je iznudio prvu najstrožu kaznu, pa se nije „gurao“ da je izvede, ali je hteo drugu kada je fauliran Kai Haverc.

Međutim, kako je za jedanaesterca u Čelsiju zadužen Žoržinjo, morao je da reaguje kapiten Sezar Aspilikueta, oduzeo je loptu Ejbrahamu i predao brazilskom vezisti koji je opet bio siguran sa „kreča“.