Marko Dmitrović odigrao 100. meč u La Ligi i odbranio penal za pobedu Eibara

Marko Dmitrović upisao je 100. utakmicu u La Ligi i pamtiće je po pobedi Eibara nad Valjadolidom 2:1, u okviru 5. kola.

Veliki jubilej za srpskog reprezentativnog golmana koji je još ukrasio odbranjenim penalom. Svakako dan koji će Marko Dmitrović dugo, dugo pamtiti…

Fudbaleri Eibara ujedno su došli i do prvog ovosezonskog trijumfa u Primeri, dok je domaći Valjadolid ostao na dva boda i na 19. mestu na tabeli.

Gosti su poveli preko Estebana Burgosa u 29. minutu iz jedanaesterca, a osam minuta kasnije izjednačio je Toni.

Imao je Valjadolid šansu na samom početku drugog poluvremena za preokret, ali je Dmitrović sjajnom paradom u svoju levu stranu odbranio penal Serhiju Gvardioli.

Time je sačuvao egal, pa je Eibar na kraju slavio golom Kevina Rodrigesa i to u 90. minutu.

Podvig je utoliko veći jer su gosti od 73. minuta igrali sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Papa Diop.