Nagoveštaj boljih dana.

Ukrajinski reprezentativac Mihajlo Mudrik postigao je prvi gol za Čelsi od kako je stigao u klub.

PTOČITAJTE JOŠ

Ukrajinski reprezentativac pogodio je za 2:0 u pobedi Čelsija od 4:3 u Filadelfiji, u pripremnom meču protiv Brajtona nakon lepe akcije.

Ukrajinac je prošle zime platio Čelsiju 70 miliona evra, a razočarao je dosadašnjim učinkom. Prošle sezone je imao dosta prilika na terenu, ali nije igrao dobro.

Popularni Galebovi parirali su odlično Čelsiju sve do 60. minuta utakmice, a onda je pri rezultatu 1:1 usledilo prilično diskutabilno isključenje Jan Pol van Hekea koje je u potpunosti usmerilo tok dešavanja na vodenicu londondskog tima.

Prethodno je Brajton poveo na ovom susretu golom Danija Velbeka u 13. minutu, da bi svega šest minuta kasnije u protivničkom šesnaestercu bio snalažljiv Kristofer Nkunku koji je poravnao rezultat na 1:1.

Pomenuto isključenje donelo je prevagu na stranu tima Maurisija Poketina koji je sa tri vezana pogotka došao do ogromnih 4:1, u intervalu od 11 minuta.

Redom su pogađali Mihajlo Mudrik u 65. minutu, Konor Galager u 72. odnosno, Nikolas Džekson u 76. minutu.