Fudbaleri Čelsija pobedili su ekipu Brentforda u meču osmog kola engleske Premijer lige sa 1:0 na gostujućem terenu.

Čelsi je slavio golom Bena Čilvela u 45. minutu i „plavci“ su tako uzeli tri boda zahvaljujući kojima su preskočili Liverpul na tabeli.

Čilvel se najbolje moguće snašao posle „otpatka“ iz duela Romelua Lukakua sa defanzivcem Brentforda u šesnaestercu.

Ben je natrčao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu. Brentford je u nastavku meča uspeo da se konsoliduje i napadao je.

Domaćin je imao više šansi za pogodak. Dve stative, a još dvaput su Čaloba i Mendi vadili loptu sa gol-linije. To svakako nije nešto što je moglo da zadovolji Tomasa Tuhela, ali pobeda je upisana.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice engleskog prvenstva mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta PROMO

Londonski klub sada ima 19 bodova na prvom mestu engleskog šampionata, dok Liverpul na drugom mestu ima bod manje.

Treći je Mančester siti sa 17z bodova, četvrti je Brajton sa 15, a na petom mestu se nalazi Mančester junajted sa 14 osvojenih bodova.