Dušan Tadić, Foto: Printscreen Youtube

Fudbaleri Ajaksa pobedili su ekipu Herenvena sa 2:0 u meču devetog kola holandkse Eredivizije.

Jedan od najzaslužnijih za takav epilog bio je Dušan Tadić, srpski internacionalac koji je dobre partije iz dresa nacionalnog tima preneo i na ekipu „kopljanika“.

Upisao je dve asistencije za oba pogotka, po jedan u svakom od poluvremena mač odigranog na Abe Lenstra stadionu.

Ajaks je poveo u 24. minutu kada je Tadić dobio dobar pas na levom krilu od Blinda, utrčao je u prostor i sa ivice šesnaesterca je ubacio loptu pred peterac.

Sebastijen Ale je prihvatio lagan pas po zemlji na šest, sedam metara i rutinski je savladao golmana Herenvena za 1:0.

Na 2:0 povisio je David Neres u 75. minutu kada je Tadić driblao na levom krilu, a onda pronašao prostor za centaršut u peterac, gde je Neres skočio i glavom loptu poslao u „malu mrežu“.

Tadiću su ovo bile sedma i osma asistencija u sezoni za Ajaks u svim takmičenjima, a uz to je na 12 mečeva postigao i četiri gola.

BONUS VIDEO: Milan Karadžić otkriva da li posle VAR-a u srpski fudbal stiže još novih tehnologija