Bajern vs Šalke Foto:EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Sjajna partija.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali Šalke sa 6:0 na svom terenu u 32. kolu Bundeslige.

Goleadu je otvorio Tomas Miler u 21. minutu na asistenciju Liroja Sanea, dok je kapiten Bavaraca Džošua Kimih realizovao jedanaesterac u 29. minutu.

Serž Gnabri je u nastavku postigao dva gola, najpre mu je asistirao Žoao Kanselo u 50. a potom je Nemac zatresao mrežu u 66. minutu.

Matijas Tel je postigao gol u 80. minutu, a u ulozi asistenta našao se Džamal Musiala. Konačan rezultat postavio je Nusir Mazraui u drugom minutu sudijske nadoknade.

Bajern se na kratko odlepio na čelu tabele sa 68 bodova, četiri više uz utakmicu više u odnosu na Borusiju Dortmund.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 15.30, Union Berlin je kod kuće pobedio Fajburg 4:2, Ajntraht je bio bolji u Frankfurtu od Majnca 3:0, Volfzburg je nakon drame pobedio Hofenhajm 2:1, a Bohum je kod kuće bio bolji od Augzburga 3:2.