Derbi Srpske lige Beograd između Zemuna i OFK Beograda završen je pobedom “romantičara” sa 1:0.

Od samog starta osećala se tenzija na tribinama, a prva šansa došla je za goste već u 9. minutu kada je Filip Minić šutirao tik pored gola Zemuna.

Vodila se velika borba na stedini terena, a najbolja prilika u prvom delu došla je preko Andreje Lazovća, ali je golman “romantičara” Aleksandar Stanković sjajno odreagovao.

Andrija Kaluđerović se u 28. minutu najbolje snašao u kaznenom prostoru Zemuna i postigao je vodeći gol.

Usledila je velika drama u 33. minutu kada je sudija Srđan Jovanović dosudio crveni karton za goste. Mimović je oštro startovao i zbog toga je morao ranije na tuširanje.

Napadao je Zemun do kraja poluvremena, ali bez uspeha.

“Romantičari” su u drugom delu prešli u totalnu defanzivu i to su dobro radili.

Zemun je napadao, ali gotovo da nije stvorio nijednu ozbiljniju priliku.

Na prepunim tribinama navijači su postali nervozni, što se prenelo i na teren. Svaki duel je bio sve jači i jači, a sve se odvijalo na polovini OFK-a Beograda.

Domaćin je sve karte bacio u napad do kraja susreta, ali su gosti ostali smireni i izborili pobedu “zlata” vrednu.

Zemun nakon 27 odigranih kola zauzima drugo mesto sa 58 bodova, dok su “romantičari” posle ovog meča na prvom sa isto toliko bodova. U prvom delu sezone ekipe su podelile po bod, jer su na “Omladinskom stadionu” odigrali bez golova.