Fudbaleri Union Berlina pobedili su na gostujućem terenu Darmštad sa 4:1, u utakmici drugog kola Bundeslige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Union je pobedio u četvrtom minutu golom Robina Gosensa, a izjednačio je Marvin Melem u 24. minutu. Novu prednost Unionu doneo je Gosens u 34. minutu, a pet minuta kasnije strelac je bio i njegov saigrač Kevin Berens.

Konačan rezultat postavio je Danilo Dehi u 65. minutu. Na meču je viđena i čudna situacija kada je Brenden Aronson dobio crveni karton u 21. minutu.

On je isprva javno opomenut već u petom minutu, a u 21. je dobio drugi žuti karton, pa je uz burnu reakciju isključen iz igre, a njegov tim je i sa igračem manje slavio. Union je prvi na tabeli sa šest bodova, a Darmštad je pretposlednji bez bodova.

Fudbaleri Volfsburga su do druge pobede u ligi došli na gostujućem terenu protiv Kelna 2:1. Keln je poveo golom Luke Valdšmita u 55. minutu, a pobedu gostima doneo je dvostruki strelac Jonas Vind, koji je golove postigao u 62. i 73. minutu.

Volfsburg je drugi na tabeli sa šest bodova, a Keln bez bodova zauzima 14. mesto. Bohum je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Borusije iz Dortmunda.

Domaći su poveli golom Kevina Štogera u 13. minutu, a bod Dortmundu obezbedio je Donijel Malen pogotkom u 56.

Dortmund na četvrtom mestu ima četiri boda, a Bohum na 13. mestu ima bod. U ostalim utakmicama Frajburg je na svom terenu pobedio Verder iz Bremena sa 1:0, a Hofenhajm je na gostujućem terenu pobedio novajliju u ligi Hajdenhajm sa 3:2.

Kasnije u toku dana od 18.30 je zakazan meč koji igraju Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen.

Bundesliga, 2. kolo:

Petak:

Lajpcig – Štutgart 5:1 (0:1)

(Henriks 51, Olmo 63, Openda 66, Kampl 74, Simons 76 – Žirasi 35)

Bohum – Borusija Dortmund 1:1 (1:0)

(Štoger 13 – Malen 56)

Darmštat – Union Berlin 1:4 (1:3)

(Melem 24 – Gosens 4, 34, Berens 39, Dehi 65)

Keln – Volfsburg 1:2 (0:0)

(Valdšmit 55 – Vind 62, 73)

Frajburg – Verder 1:0 (0:0)

(Filip 90+6)

Hajdenhajm – Hofenhajm 2:3 (1:0)

(Beste 26, Piringer 58 – Bajer 77, Kaderabek 81, Kramarić 90 p)

18.30 Borusija Mehengladbah – Bajer Leverkuzen

15.30 Majnc – Ajntraht Frankfurt

17.30 Bajern Minhen – Augzburg

BONUS VIDEO: Nestvarni Mesi majstorijom sa 25 metara vodio Majami do velikog finala