Fudbaleri Borca iz Banjaluke poraženi su posle penala u revanšu plej-ofa protiv Ferencvaroša koji je penal seriju rešio u svoju korist sa 3:2.

Borac je posle 0:0 iz prve utakmice imao aktivan rezultat na svom terenu i 1:1 posle 120 minuta. Za delirijum na tribinama se bar nakratko pobrinuo Srđan Grahovac u produžecima kada je Borac poveo sa 1:0.

Tridesetjednogodišnji vezista je bio precizan u 104. minutu posle pasa Damira Hrelje, opšte gužve i karambola pred golom Ferencvaroša. Činilo se da njihov tim grabi ka Evropi.

Samo sedam minuta kasnije semafor je pokazivao 1:1 pošto je Erik Lambrehts procenio da je Borac skrivio penal posle starta Filipa Manojlovića.

Umesto lopte Manojlović je neoprezno pokupio Brazilca Kadija i nije bilo teško stati iza odluke arbitra.

Barnabas Varga je postavio loptu na belu tačku, Manojlović nije uspeo da zaustavi loptu i Ferencvaroš je izjednačio i dobio dodatnu energiju.

Mohamed Ali Ben je posle toga bio u još jednoj potencijalno opasnoj situaciji iz koje se Borac izvukao, a klub iz Republike Srpske se uglavnom branio i na kraju ostao u igri do penala.

A kada je do penala došlo Sebastijan Erera je prvi namestio loptu na belu tačku i poslao je na parking preko gola, pa je Ferencvaroš bio u startnoj prednosti.

Srećom po Borac, Manojlović se donekle u tim trenucima iskupio jer je sačekao u sredini da Filip Romens puca i odbranio je udarac, pa niko nije pogodio u prvoj seriji.

U drugoj su bili sigurni Zoran Kvržić i Ben, koji je sjajno izveo penal, pre nego što je Stefan Savić namestio loptu. Pogodio je metu za 2:1, ali je poravnao Abu Fani.

Četvrta serija bila je loša za Damira Čavića, a u poslednjoj je Srđan Grahovac promašio i poslao loptu van gola, dok je Kadi bio siguran, pa petu seriju nisu ni morali da pucaju igrači mađarskog tima i otišli su u Ligu Evrope.

Liga Evrope, revanš plej-ofa kvalifikacija:

APOEL – RFS 2:2 (2:1 posle 120 minuta, RFS prošao posle penala i 2:1 u prvom meču)

(Sušić 75, Donis 90+4 – Ikaunieks 40)

Elfsborg – Molde 1:1 (0:1 posle 120 minuta, Elfsborg prošao posle penala i 1:0 u prvom meču)

Bešiktaš – Lugano 5:1 (1:0)

(Imobile 7, 71, Fernandeš 65, Rafa Silva 70, Ucan 90+2 – Vladi 59)

FCSB – LASK 1:0 (0:0)

(Olaru 90+3)

Harts – Viktorija Plzenj 0:1 (0:0)

(Cerv 76)

Borac Banjaluka – Ferencvaroš 1:2 (1:1 posle 120 minuta, Ferenc prošao posle penala i 0:0 u prvom meču)