Fudbaleri Borca iz Banjaluke obezbedili su plasman makar u grupnu fazu Lige konferencija, čime su napravili najveći uspeh u istoriji kluba, ali potencijalno i fudbala u Bosni i Hercegovini.

Borac je u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope savladao Ki Klaksvik ukupnim rezultatom 4:3 i tako obezbedio plej-of. Zrinjski je prošle godine igrao grupnu fazu Lige konferencije, a taj uspeh će barem izjednačiti Borac.

Na Farskim ostrvima je slavio domaćin sa 2:1, ali je već u 17. minutu u Banjaluci Srećković poravnao ukupan skor.

Deni Pavlović je postigao gol za goste, a gotovo do kraja je na semaforu pisalo 1:1.

Onda je Savić u 82. minutu pogodio za produžetke.

Gol vredan plasmana dalje postigao je Meijers u 93. minutu i to na asitenciju Savića.

Klaksvik se nije predavao, ali je u 114. minutu Vilijams probao glavom, a taj udarac završio tik pored stative.