Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima ekipu Granade sa 3:2, u utakmici šestog kola španske Primere.

Granada je posle prvog poluvremena imala prednost od 1:0 do koje je stigla golom Hermana Sančesa u devetom minutu, ali je Sosijedad preokrenuo rezultat na početku nastavka.

Prvo je Aric Elustondo izjednačio u 52. minutu, da bi osam minuta kasnije vođstvo Sosijedadu doneo Mikel Merino.

Domaći tim je izjednačio na 2:2 u 70. minutu golom Luisa Milje sa penala, a sva tri boda Sosijedadu doneo je Elustondo u 82. minutu.

Real Sosijedad je zabeležio četvrtu pobedu u novoj sezoni i trenutno je treći na tabeli sa 13 bodova, dok je Granada i dalje bez pobede i nalazi se na 18. poziciji sa tri osvojena boda.

Pobedu u gostima upisali su i fudbaleri Betisa koji su sa 3:1 slavili protiv Osasune, za koju je Darko Brašanac odigrao čitav susret i dobio žuti karton.

Strelci za pobednički tim bili su Kike Ermoso u 21, Huanmi u 80. i Vilijan Hose u 93. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za domaći tim bio Kike Garsija u 39. minutu.

Betis je sada sedmi tim Primere sa devet bodova, dok je Osasuna deseta sa bodom manje.