Fudbalski klubovi Barselona i Čelsi odmeriće snage u finalu Lige šampiona u konkurenciji dama.

Devojke u dresu giganta iz Katalonije su do utakmice za titulu najbolje ekipe u Evropi došle nakon što su na svom terenu savladale žensku selekciju Pari Sen Žermena sa 2:1, što je bilo dovoljno da ukupnim rezultatom 3:2 dođu do finala.

Barselonu je do finala u meču pred oko 1.000 navijača odvela Like Martens, koja je mrežu zatresla u 8. i 31. minutu.

Sa druge strane, jedini pogodak za PSŽ postigla je Mati-Antoanet Katoto tri minuta nakon drugog gola Barselone.

Ovo je Barseloni drugi put da se domogla finala, prethodno je 2019. poražena od francuskog Liona 4:1.

U drugom polufinalu Čelsi je, nakon što je Bajern imao 2:1 nakon prvog meča, odigrao sjajnu utakmicu i sa 4:1 ukupnim rezultatom 5:3 obezbedio mesto u borbi za titulu.

Ovo će igračicama tima iz Londona biti prvi put da igraju za titulu prvaka Evrope.